“Birçok özelliğe sahip olan yeni iPhone SE’de, kulaklık girişi mevcut değil”

Yeni iPhone SE, A13 Bionic işlemci, çift SIM özellikleri ve birkaç kamera yükseltmesi içeriyor. Bunun gibi birkaç yükseltmeye sahip olan telefon, 4,7 inç Retina HD ekrana sahip. Ayrıca, telefonun kilidini açmak ve dijital ödemeleri yetkilendirmek için parmak izi okuyucusuna sahip fiziksel bir ana sayfa düğmesi de var. Bununla beraber, 2020 iPhone SE, su koruması için IP67 sınıfındadır.

Bu arada iPhone SE siyah, beyaz ve kırmızı renkte geliyor. Bunun yanı sıra, yeni iPhone SE, klasik Apple stiliyle parlıyor. 12 megapiksel arka kamera ve 7 megapiksel ön kamerası olan telefon, kaliteli fotoğraf ve videolar çekebilmekte.

Bunlara ek olarak, iPhone SE nano-SIM ve e-SIM için seçeneklere sahiptir, yani aynı telefonda iki telefon numarasını yönetebilirsiniz. Aynı zamanda telefon kablosuz şarj etme özelliğini de barındırıyor. Son olarak, telefonda 64GB, 256GB ve 128GB bellek seçeneği bulunuyor. Telefonun parmak izi sensörü ise, ana menü tuşu şeklinde çalışıyor. iOs 13 mobil yazılımını kullanan iPhone SE’nin, piksel yoğunluğu ise 326ppi.

Tüm bu özelliklerinin yanında telefon, Apple’ın serisindeki şu anda mevcut olan en küçük ve ucuz iPhone. Ama yine de orijinal iPhone SE’den yaklaşık olarak %20 daha büyük.

Görüldüğü üzere yeni iPhone SE ve daha eski model arasındaki dört yıllık bir boşluk ile Apple, kablosuz şarj, daha iyi kamera özellikleri ve su direnci de dahil olmak üzere birçok memnuniyet verici yükseltmeyi içeriyor. Ancak kablolu kulaklık kullanıcıları için başka bir değişiklik daha sürükleyici olabilir. Bu da şu ki yeni iPhone SE’de kulaklık girişi yok.

Apple, 2017 yılından bu yana ve iPhone 7’den başlayarak, ses bağlantı noktasını telefonlarından çıkarmaya başladı. Telefonun hoparlöründen müzik veya çağrı dinlemek istemiyorsanız, kablosuz Bluetooth kulaklık kullanmanız, bir donanım kilidi takmanız veya telefonun Lightning bağlantı noktası üzerinden bağlanan kulaklık kullanmanız gerekir. Bu durum kablolu kulaklık kullanmayı seven ve tercih edenler için üzücü…

Instagram