“Yakın zamanda beklenen iPhone 12 nasıl olacak ve neye benzeyecek? İşte iPhone 12 söylentilerinden bazıları”

Apple, 22 Haziran’da yıllık WWDC geliştiricileri konferansında iOS 14’ü duyurdu. Bununla birlikte yaklaşan iPhone’un ve güncellemeyle uyumlu diğer tüm iPhone’ların neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgiye sahip olduk.

iPhone 12, 12 Pro ve 12 Max’e bir sürü yazılımın yanı sıra donanım yükseltmeleri bekleyebilirsiniz.

Eylül ayında genellikle yeni amiral gemisi iPhone’ları görmemize rağmen, son raporlar Apple’ın koronavirüs pandemisi nedeniyle iPhone 11 dizilerini geciktirebileceğini söylüyor.

Bu aksaklıklara rağmen, piyasaya sürülene kadar iPhone 12 etrafında dönen söylentiler bekleyen kullanıcıları heyecanlandırıyor. Fiyat, tasarım, özellikler hakkındaki çarpıcı söylentiler gerçekleşene kadar, hiç kuşkusuz güncellenmeye devam edecek. İşte o söylentilerden bazıları:

iPhone 12’nin çıkış tarihi Ekim ayında olabilir

Söylenenlere göre yeni iPhone gecikmelerle karşılaşabilir. Bunun nedeni koronavirüs pandemisi olmakla beraber, bunun yol açtığı imalat ve tüketici talepleri üzerindeki benzeri görülmemiş etkisidir. Apple’ın iPhone’un olağan lansmanından yaklaşık bir ay sonra telefonu duyurmak için Ekim ayına kadar bekleyebileceği tahmin ediliyor.

iPhone 12 fiyatı iPhone 11’den daha ucuz olabilir

iPhone 11 geçen yıl piyasaya çıktığında, temel modelinin 699 dolara mal olduğuna ve 2018’in iPhone XR’sinden 50 $ daha ucuz olduğuna şaşırılmıştı. Bu durum devam edebilir. Söylentilere göre, Apple iPhone 12’yi 649 $, iPhone 12 Pro’yu 999 $ ve iPhone12 Pro Max’i 1.099 $ olarak fiyatlandıracak tahminleri yapılıyor.

iPhone 12 tasarımı, iPhone 11’e benzeyebilir

Her iki yılda bir Apple, görünüşünü yenilemek için iPhone’unda, alıcıların zevkleri ve beklentileri doğrultusunda önemli görsel değişiklikler yapar. Ancak bir raporda yer alan bilgiye göre, iPhone 12’nin iPhone 11’e benzeyecek. Maalesef tek olası fark, iPhone 12’nin kenarlarının hafifçe eğilmesi olacak.

Diğer yandan, Apple’ın iPhone’un tasarımını düz kenarlarla, yeni iPad’lere benzer şekilde, tamamen yenileyeceği düşünülüyor.

iPhone 12 Pro’nun renkleri koyu mavi olabilir

Geçen yıl Apple, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max’te yeşil renklerini tanıttı. Bu yıl, söylenenlere göre, Apple’ın iPhone 12 Pro’da başka bir yeni lacivert rengi tanıtma olasılığı olabilir.

iPhone 12’nin olası özellikleri ve ekran boyutları

Yaklaşan iPhone’lar hakkındaki söylentilerden biri, Apple’ın yeni ekran boyutları sunabileceğidir. İPhone 12’lerden birinde 5,4 inç ekran olabilir. – Yeni iPhone SE 4,7 inç en küçük ekrana sahip- iPhone 2020 Pro Max ise 6,7 inç’e kadar çıkabiliyor. – iPhone 11 Pro Max’in ise 6,5 inçlik bir ekranı var-

Ayrıca iPhone 12’nin ekranının 120Hz yenileme hızına sahip olacağı ve belki de iPhone 12 Pro’nun şu anda iPad Pro’da bulunan bir ProMotion ekranına sahip olabileceği spekülasyonları var. Çoğu telefon saniyede 60 kare veya 60Hz’de yenilenir. Ancak Galaxy S20 ve OnePlus 8 Pro gibi diğer telefonlar 120Hz’de yenilenir. Daha yüksek bir yenileme hızıyla, telefon web sayfaları ve uygulamalar gibi şeyler arasında gezinirken daha hızlı hareket sağlanılabilir.

iPhone 12’nin 5G bağlantısı mı olacak?

Bazı söylentiler, Apple’ın bu yıl 5G bağlantısı içereceğini öngörüyor. Daha spesifik olarak, şirketin üç 5G telefonu açması bekleniyor. Aynı zamanda Apple’ın kendi özel 5G antenlerini kullanabileceği ifade ediliyor.

Instagram