“Apple Watch, Apple’ın en son WatchOS 6 güncellemesi ile daha da iyi oldu. İşte, denenmesi gereken yeni özellikler”

Apple, geçen ay iPhone, iPad ve Apple TV’yi yenilerken, Apple Watch’u da yeniledi. Giyilebilirliği şimdi Sesli Notlar, yeni hava durumu komplikasyonları ve saatinizin saati hakkında konuşması için iki parmağınızla ekrana dokunma gibi yeni özellikler gibi yeni uygulamalar içeren WatchOS 6’da çalışıyor.

WatchOS 6, her zaman açık bir ekrana ve yerleşik bir pusulaya sahip olan Apple serisinin en yeni saati olan Apple Watch Series 5’e önceden yüklenmiş olarak gelir.

WatchOS 6’daki yeni özellikleri kullanmaya başlamadan önce, önce saatinize bağlanan iPhone’a iOS 13’ü yüklemeniz gerekir.

WatchOS 6’ya Güncelle

Telefonunuz güncellendiğinde, iPhone’unuzdaki Watch uygulamasını açın ve Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Apple Watch’ınızı şarj ettirmeniz ve güçlü bir Wi-Fi bağlantısı kurmanız gerekir. Bağlantınıza bağlı olarak 15 dakika ile bir saat arasında bir zaman alabilen güncellemeyi yüklemek için talimatları izleyin.

Devam etmek için, Ayarlar uygulamasını açıp Genel> Yazılım güncellemesi bölümüne giderek güncellemeleri doğrudan saatinize indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Apple uygulamalarını sil

Artık yalnızca kullanmadığınız Apple uygulamalarını silerek Saatinizin uygulama ekranını daraltabilirsiniz. Apple’ın kendi uygulamalarından birini, çalkalamaya başlayana ve küçük bir “X” belirene kadar herhangi bir uygulama simgesine uzun basarak kaldırın. Silmek istediğiniz bir uygulamayı bulun, X’e dokunun ve kararınızı onaylayın.

Bir Apple uygulamasını yeniden kurmanız gerekirse, Apple Watch’ınızda App Store uygulamasını kullanın.

İşitme kaybını önleyin

WatchOS 6’ya güncelledikten sonra, yeni Gürültü uygulamasını bulacaksınız. Gürültü uygulaması, çevrenizin desibel seviyesini izler ve 80 desibelden daha yüksek gürültü seviyesine sahip bir ortamdaysanız (işitme hasarının başlayabileceği eşik) sizi uyaracaktır. Bu uygulama aynı zamanda, belirli bir günde belirli bir desibel seviyesine maruz kalabilmeniz için hasar oluşmadan önce geçen süreyi de içerir.

App Store bileğinize geliyor

Apple, iPhone’u tamamen atlayarak uygulamaları doğrudan saate indirmek için kullanabileceğiniz WatchOS 6’da özel bir App Store uygulaması ekledi. Şu anda, saatinize kurmadan önce iPhone’unuza bir uygulama kurmanız gerekiyor.

Apple’ın uygulama önerilerini görüntülemek, belirli bir uygulamayı aramak veya herhangi bir bağımsız uygulamayı güncellemek için saatinizdeki App Store uygulamasını açın.

Siri, bu hangi şarkı?

Shazam, şimdi Apple Watch’ınıza yerleştirilmiştir. Siri’den bir şarkı tanımlamasını istemeniz gerekir ve birkaç saniye sonra sanatçıyı ve şarkı adını görürsünüz. Siri’ye, “Bu şarkı ne?” diye sorarak erişebilirsiniz. Siri şarkıyı tanımladıktan sonra, Apple Music kitaplığınıza ekleyebilirsiniz.

Sesli not kaydetme

Şimdi WatchOS’ta yerleşik bir Sesli Not uygulaması var. Ana ekranınızda uygulamanın simgesini bulun veya saatinizde Siri’ye “sesli not kaydetmesini” söyleyin. Kayıt düğmesine dokunun, saatiniz toplantınızı, dersinizi veya ne isterseniz onu kaydeder. İşiniz bittiğinde, durdur düğmesine dokunun, kayıt otomatik olarak kaydedilir. Notu doğrudan saatin üzerinde dinleyebilir, kulaklık gerektirmez veya iPhone, iPad veya Mac’inizdeki Sesli Notlar uygulamasıyla senkronize olana kadar birkaç dakika bekleyebilirsiniz.

Şimdi bir hesap makinesi var!

Bir hesap makinesinden beklediğiniz tüm standart hesaplamaları yapabilirsiniz.

WatchOS 6, yalnızca saatinize birçok yeni özellik kazandırmakla kalmaz, iOS 13 ve iPadOS ile iPhone ve iPad’e daha da fazlasını ekler.

Instagram