“Apple Music Replay çalma listeleri çok iyi ve size tüm hisleri verecek. Ayrıca, tekrar çalma listelerinizi almak için yalnızca birkaç dokunma yeterli”

Apple Music artık, içinden geçtikçe size tüm hisleri verecek Replay çalma listelerine sahip. Burada çalma listesi otomatik olarak oluşturulmuyor. Ancak Apple Music hesabınıza talep etmeniz ve eklemeniz sadece birkaç saniye sürüyor.

Tekrar çalma listeleri nasıl alınır?

Tekrar çalma listenizi almanın en hızlı yolu, özel Apple web sayfasını ziyaret etmektir. Bunu herhangi bir cihazdan yapabilirsiniz. iPhone, iPad veya Macbook’unuz olması gerekmiyor.

Alternatif olarak, Müzik uygulamasını Apple cihazınızda açabilir, Gözat seçeneğine gidip Replay kutucuğuna dokunabilirsiniz.

Replay Mix’inizi Alın üzerine tıklayın veya dokunun. Ve Apple Kimliğinizle oturum açın. Birkaç saniye sonra, web sitesi 2019 Tekrar çalma listenizi görüntüleyecektir. Bu yıl dinlediğiniz en iyi 100 şarkıyı görmek için o kısımda ilerleyin. Bu süre boyunca çalma sayısı ile tamamlayın.

Ayrıca Apple, müzik dinlediğiniz toplam saat sayısı, sanatçı sayısı ve farklı albümlerin sayısı gibi diğer istatistikleri de içerecektir.

Tekrar listenizin en altına kaydırdığınızda ise, Apple Music’in bir Apple Music abonesi olduğunuz her yıl için Replay çalma listeleri oluşturduğunu göreceksiniz.

Bunlardan birini Apple Music hesabınıza eklemek isterseniz, eklemeyi istediğiniz her oynatma listesinin yanındaki Ekle düğmesine dokunun.

Bu, şu andan önceki yıllara kadar dinlenilen en iyi müzik parçalarının yer aldığı çalma listelerine sahip olunduğu anlamına gelmekte. Böylece, geri dönüp burada ne kadar zaman harcandığını görmek ve dinlenilen şeylerin ne kadar ve nasıl değiştiğini görmek mümkün olabiliyor.

Bu, Apple Music’te oldukça yeniyseniz veya uygulamadan en iyi şekilde yararlanıyorsanız oldukça çılgınca gelebilir.

Geçen yılda da Spotify, kullanıcıları için benzer bir şey yapmıştı.

Instagram